Informacja techniczna dotycząca praw autorskich

Chciałbym poinformować czytelników, że dokonałem modyfikacji we wszystkich wcześniejszych wpisach. Zmiany dotyczą wyraźnego wskazania pochodzenia tych tekstów których nie byłem samodzielnym autorem w celu uszanowania praw autorskich twórców oryginału. Dotyczy to generalnie 3 pozycji do tej pory zamieszczonych, które są tłumaczeniem artykułów anglojęzycznych.

Od dnia dzisiejszego pod tytułem artykułu/wpisu będzie wyraźnie zaznaczony rodzaj tekstu:

-artykuł w całości będący moim dziełem: treść jest oryginalna i mająca charakter twórczy. Nie inspirowana oni opierająca się na istniejących opracowaniach.

-tłumaczenie za wiedzą i zgodą autora: w takim wypadku autor oryginalnego tekstu będzie wskazany jeszcze raz na końcu tekstu.

-artykuł zależny bądź inspirowany: w tej sytuacji pojawi się przed tekstem „Na podstawie: tytuł i autor artykułu oryginalnego” : będą to wpisy, które powstają w wyniku pobudki dostarczonej przez inny utwór, co można stwierdzić zapoznając się z utworem inspirowanym.

Informacje Orland Krzyżanowski
Witam na blogu tematycznym poświęconemu historii załogowej astronautyki. Wpisy będą miały charakter artykułów z zachowaniem poprawności formalnej w postaci podania źródeł bądź przypisów w wypadku korzystania z czyjejś pracy. W polskojęzycznym internecie nie ma wielu stron traktujących wybrane zagadnienia szczegółowo a dotyczących mniej znanych zagadnień w postaci koncepcji i różnych studiów dotyczących eksploracji przestrzeni kosmicznej w przeszłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: