Najnowszy „Astronautilus” (20) już dostępny!

Właśnie ukazał się najnowszy 20 numer Astronautilusa- jedynego w Polsce czasopisma podejmującego w całości zagadnienie astronautyki. Za sprawą przystąpienia w tym roku Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej sprawy działalności człowieka w przestrzeni kosmicznej nigdy nie były nam bliższe.

Temat astronautyki zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność i może stać się prawdziwą pasją, gdyż dla wielu będzie to nowa fascynująca gałąź wiedzy, której zgłębienie da dużą satysfakcję i pozwoli spojrzeć na świat z trochę innej perspektywy. Minęło przeszło pół wieku działalności człowieka w przestrzeni kosmicznej a to co się tam przez ten czas działo mogłoby konkurować z najlepszymi scenariuszami filmów fantastycznonaukowych- w dodatku wydarzyło się naprawdę. Każdy numer zawiera również aktualny „rozkład jazdy” wszystkich misji planetarnych odbywających się obecnie w Układzie Słonecznym gdzie zobaczycie jak blisko Marsa znajduje się   MSL, którego lądowanie wypada trochę za ponad dwa tygodnie. W pierwszym artykule dowiecie się również skąd się bierze nasza wiedza na temat aktywności Słońca o której w 2012 roku jest tak głośno w mediach. Ponadto czeka na was wiele innych ciekawych tekstów! Zapraszam do lektury.

Strona magazynu na której można zamówić aktualny numer:

http://astronautilus.pl/index.html

Informacje Orland Krzyżanowski
Witam na blogu tematycznym poświęconemu historii załogowej astronautyki. Wpisy będą miały charakter artykułów z zachowaniem poprawności formalnej w postaci podania źródeł bądź przypisów w wypadku korzystania z czyjejś pracy. W polskojęzycznym internecie nie ma wielu stron traktujących wybrane zagadnienia szczegółowo a dotyczących mniej znanych zagadnień w postaci koncepcji i różnych studiów dotyczących eksploracji przestrzeni kosmicznej w przeszłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: