Nowe modele w galerii!

Kolekcja własna- obok elementów potrzebnych do budowy modelu rosyjskiego segmentu ISS prezentuje model kapsuły Dragon z okładki 20 nr Astronautilusa.

Miło mi poinformować, że po przerwie wymuszonej przyczynami obiektywnymi w postaci chwilowej przerwy w wenie uzupełniłem kolekcję modeli o elementy niezbędne do zbudowania modelu rosyjskiego segmentu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w skali 1:100 . Celem jest zbudowanie modelu  przewyższajacego pod względem odzwzorowania detali  tych widzianych na różnych polskich wystawach. Z jakiegoś niezrozumiałego dla mnie powodu z uporem maniaka przedstawia się ukończona w zasadzie stację w konfiguracji z Power Platform (Научно-энергетическая платформа), która jest nieaktualna od dobrych kilku lat.  W zamyśle planuję osiagnać taki efekt:

Fotografia aktualnej konfiguracji.

W międzyczasie jako przerywnik wykonałem model kapsuły Dragon (SpaceX) widocznej na okładce Astronautilusa nr20.

Informacje Orland Krzyżanowski
Witam na blogu tematycznym poświęconemu historii załogowej astronautyki. Wpisy będą miały charakter artykułów z zachowaniem poprawności formalnej w postaci podania źródeł bądź przypisów w wypadku korzystania z czyjejś pracy. W polskojęzycznym internecie nie ma wielu stron traktujących wybrane zagadnienia szczegółowo a dotyczących mniej znanych zagadnień w postaci koncepcji i różnych studiów dotyczących eksploracji przestrzeni kosmicznej w przeszłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: