Najnowszy AstroNautilus już dostępny!

2013-01-18_195004

Polska została członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej w związku z czym każdy Polak może już z dumą mówić „a u nas w ESA…”. Rynek marketingowy niestety nie zdążył z tym faktem, gdyż nigdzie nie mogę kupić gadżetów z tym faktem związanych. Ani naklejek, ani koszulek. Na powyższe wydarzenie zareagował za to Astronautilus i w tym numerze duża część poświęcona jest naszej akcesji. Na chwilę obecną są to jedyne opublikowane tak dokładne informacje na ten temat w Polsce, więc ten numer jest szczególny.

Gdy okolice Ziemi się Wam znudzą przejdziecie gładko do artykułu mojego autorstwa na temat impulsowego napędu jądrowego. Podstawy tej koncepcji zostały opracowane przez Polaka Stanisława Ulama, więc mamy polski ślad. Po co tworzyć skomplikowane silniki, posadźmy statek na bombie jądrowej! Jest to bardzo mało znana koncepcja z której wykorzystaniem w kulturze popularnej zetkąłem się w jednym odcinku Star Treka z serii TOS oraz w grze Sid Meier`s Alpha Centauri. Szczegóły w najnowszym AstroNautilusie!

Informacje Orland Krzyżanowski
Witam na blogu tematycznym poświęconemu historii załogowej astronautyki. Wpisy będą miały charakter artykułów z zachowaniem poprawności formalnej w postaci podania źródeł bądź przypisów w wypadku korzystania z czyjejś pracy. W polskojęzycznym internecie nie ma wielu stron traktujących wybrane zagadnienia szczegółowo a dotyczących mniej znanych zagadnień w postaci koncepcji i różnych studiów dotyczących eksploracji przestrzeni kosmicznej w przeszłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: