Nowy numer AstroNautilusa! 25 (2/2013)

DREAMCHASER

Od dłuższego czasu w mediach jesteśmy bombardowani informacjami o kryzysie gospodarczym, o którym informacje wpływają w sposób bezpośredni lub pośredni na nasze życie już od kilku lat. Ten stan rzeczy nie dotyczy jednak tylko naszego życia codziennego. Ma też wpływ na tak dalekie dziedziny jak astronautyka.

Od 2011 roku amatorzy tematu mają coraz mniej powodów do zadowolenia z osiągnięć w tej dziedzinie. Z kilkunastu, które przychodzą na myśl ograniczę się do wymienienia tylko dwóch. Nie polecimy na Księżyc, oraz nie wiadomo gdzie i kiedy polecimy dalej. Nie można jednak ulec temu fatalizmowi patrząc na okrajany budżet NASA…bądź też naszych kieszeni.

Najnowszy numer AstroNautilusa zabierze Was dalej, dalej i…dalej. Dalej w przestrzeń, w przyszłość i wizję eksploracji przestrzeni kosmicznej przez człowieka przekraczającą ograniczenia teraźniejszości. Dowiecie się z mojego teksu o genezie mini- wahadłowca Dream Chaser, dla którego wprowadziłbym idąc tropem klasyfikacji Plutona określenie- wahadłowiec karłowaty (oczywiście uwaga z przymrużeniem oka). Prace idą dobrze i projekt wygląda obiecująco. Najprawdopodobniej można spodziewać się startu przy niedużej odchyłce czasowej od zaplanowanej daty (przynajmniej lubię tak myśleć). Jeżeli rok 2016 jest dla was za blisko pojedziemy dalej.

KLIKNIJ ŻEBY WEJŚĆ NA STRONĘ MAGAZYNU

KLIKNIJ ŻEBY WEJŚĆ NA STRONĘ MAGAZYNU

Planetoidy jako kopalnie? Jest to realna perspektywa na przyszłość pomimo, że może brzmieć dzisiaj fantastycznie. Jeżeli są za daleko to nie problem. NASA ma koncept ściągnąć jakąś w pobliże Ziemi… trzymajmy kciuki za prawidłowe wyliczenia.

Jeżeli czasowo polecieliśmy za daleko wróćmy na Ziemię…do Korei Północnej. Kraj znany z tego, że jest znany jako jedyne na świecie państwo o ustroju, który należałoby określić jako nekrokracja ma również słabo znany epizod astronautyczny.

Ciekawych tematów jest dużo więcej. Zapraszam do lektury.

http://sklep.astronautilus.pl/

Informacje Orland Krzyżanowski
Witam na blogu tematycznym poświęconemu historii załogowej astronautyki. Wpisy będą miały charakter artykułów z zachowaniem poprawności formalnej w postaci podania źródeł bądź przypisów w wypadku korzystania z czyjejś pracy. W polskojęzycznym internecie nie ma wielu stron traktujących wybrane zagadnienia szczegółowo a dotyczących mniej znanych zagadnień w postaci koncepcji i różnych studiów dotyczących eksploracji przestrzeni kosmicznej w przeszłości.

One Response to Nowy numer AstroNautilusa! 25 (2/2013)

  1. hair dryer says:

    What’s up, this weekend is nice in support of me, for the reason that
    this point in time i am reading this enormous informative piece of writing here at my
    residence.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: